معرفی

سایت دکتر رزرو در سال 1395 با مشاوره از گروهی از پزشکان متخصص تاسیس و راه اندازی شد، هدف سایت یکپارچه سازی خدمات بهداشتی ، پزشکی ، سلامتی به صورت آنلاین است . این خدمات به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته در اختیار کاربران می باشد ،سایت دکتر رزرو به منظور تسهیل و بهسازی ارائه خدمات پزشکان و سایر گروههای درمانی و پیراپزشکی (که در این سایت به عنوان خدمات دهندگان معرفی میشوند) به مراجعین و متقاضیان این خدمات (که در سایت به عنوان کاربر معرفی میگردد)، ایجاد شده است.

خدمات دهندگان عبارت از پزشکان،دندانپزشکان،پرستاران،ماماها،درمانگاه ها و همچنین سایر مراکز، شامل داروخانه ها،آزمایشگاه ها،مراکز تصویربرداری،فیزیوتراپی،شنوایی سنجی،بینایی سنجی،مراکز ترک اعتیاد، کلینیکهای پوست و مو و زیبایی، تجهیزات پزشکی و غیره میباشند.

خدمات دهنده پس از ثبت نام و تشکیل پروفایل در سایت،اقدام به معرفی محل و زمان فعالیت و نوع خدمات ارائه شده (از قبیل ویزیت و سایر خدماتی که در محل ارائه میشود) و قیمت خدمات و سایر مسائل مرتبط از قبیل بیمه های طرف قرارداد،بیوگرافی و غیره مینماید و همچنین میتواند تصاویر مرتبط با محل کار و یا نوع خدمات ارائه شده را در پروفایل خود بارگیری کرده و به معرض تماشای کاربر بگذارد. پزشکان پس از تکمیل پروفایل خود و تایید مدیریت سایت میتوانند وارد صفحه مدیریت مطب گردیده و ساعات و روزهای کاری خود را مشخص کرده و در صورت تمایل میتوانند اقدام به ارائه ویزیت آنلاین به تعداد دلخواه درهر شیفت کاری بنمایند.به عبارتی پزشک میتواند مشخص کند که در هر شیفت کاری چه تعداد از ویزیتهای روزانه به صورت آنلاین قابل رزرو میباشد. سایر خدمات دهندگان نیز پس از تکمیل پروفایل و تایید مدیریت سایت در صورت نیاز میتوانند وارد صفحه مدیریت مرکز گردیده و لیست خدماتی که به صورت آنلاین قابل رزرو میباشد را در هرشیفت کاری مشخص کنند.

خدمات دهنده بعد از ثبت نام در سایت میتواند پروفایل خود را فعال کرده و یا به صورت غیرفعال باشد. کاربر بعد از ورود به سایت میتواند با استفاده از کلید جستجو،خدمات دهنده مورد نظر خود (شامل پزشک و سایر خدمات دهندگان) و همچنین شهر مورد نظر را انتخاب کرده و به پروفایل خدمات دهنده رفته و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت نماید.کاربر میتواند از طریق پروفایل خدمات دهنده،درخواست خود را(از قبیل درخواست ویزیت یا معاینه در زمان مشخص و یا درخواستهای مرتبط با خدمات هر مرکز)،ارسال کند.

کاربر بدون مراجعه به پروفایل و از طریق کلید جستجو قادر خواهد بود از پزشکانی که امکان رزرو آنلاین ویزیت را در پروفایل خود تایید کرده باشند،نوبت ویزیت موردنظر خود را رزرو کند.در صورت درخواست رزرو آنلاین،کاربر موظف به پرداخت ده درصد(10%) از مبلغ تعرفه آزاد ویزیت پزشک موردنظر برای تایید رزرو میباشد و مابقی مبلغ ویزیت را بعد از مراجعه به مطب در زمان مقرر به پزشک پرداخت مینماید.کاربر باید در هنگام مراجعه،پرینت پرداخت یا کد پرداخت را به پزشک ارائه نماید.

درمانگاه های فعال در سایت میتوانند پزشکان و سایر گروه های پزشکی فعال در درمانگاه ازقبیل دندانپزشکی،داروخانه،رادیولوژی و غیره را در پروفایل خود مشخص کرده و ساعات و روزهای فعالیت و قیمت خدمات ارائه شده و همچنین بیمه های طرف قرارداد را اعلام کنند.درمانگاه میتواند با فعال کردن و اعلام تعداد ویزیت و یا سایر خدمات آنلاین قابل ارائه در شیفتهای کاری مشخص،قابلیت دسترسی کاربر به رزرو آنلاین ویزیت و سایر خدمات درمانگاه را فراهم کند.

سایر مراکز با عضویت در سایت،آدرس،شماره تماس و نوع و قیمت خدمات خود را در پروفایل مشخص کرده و کاربر میتواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشد و در صورت نیاز درخواست خود را به پروفایل مرکز ارسال نماید و یا خدمات آنها را در صورتی که در زمان و مکان مشخص ارائه میشود از طریق سایت رزرو نماید.

دندانپزشکان بعد از ثبت نام و تشکیل پروفایل، نوع و قیمت اعمال دندانپزشکی و سایر خدمات خود را در پروفایل اعلام کرده و کاربر میتواند از طریق ارسال درخواست،تقاضای رزرو، ویزیت و معاینه و یا سایر خدمات را بنماید.در صورتی که کاربر در دندانپزشکی دارای سابقه درمان خاصی باشد(مثلا در حال درمان ریشه یا سایر درمانهای چند مرحله ای باشد) میتواند بعد از تعیین قیمت خدمت، نوبتهای بعدی را از طریق سایت رزرو کرده و در زمان مقرر برای انجام آن به مطب مراجعه نماید.

خدمات دهندگان سایت از قبیل پزشکان، پرستاران و ماما ها در صورتیکه حاضر به ویزیت ،درمان و یا ارائه خدمات پرستاری و مامایی در منزل یا محل مورد درخواست کاربر باشند باید گزینه مورد نظر را در پروفایل خود فعال کرده و زمان انجام خدمات و قیمت خدمات قابل ارایه در محل را اعلام کنند و کاربر میتواند در صورت نیاز ابتدا درخواست خود را با ذکر آدرس محل و زمان موردنظر به پروفایل خدمات دهنده ارسال کرده و بعد از اعلام موافقت خدمات دهنده و اعلام قیمت خدمات درخواستی، اقدام به ثبت درخواست خود کند

چگونگی ثبت نام:

خدمات دهنده بعد از ورود به سایت از منوی بالای سایت گزینه پنل کاربری را انتخاب کرده و در مرحله بعد روی لینک عضویت در بخش خدمات دهندگان کلیک میکند.

در این مرحله چهار گزینه تصویری شامل ،پزشک (شامل پزشک عمومی،دندانپزشک و پزشک متخصص و فوق تخصص)،پرستار،درمانگاه و سایر مراکز(شامل آزمایشگاه،داروخانه،رادیولوژی،ام آر آی،سونوگرافی،شنوایی سنجی،بینایی سنجی،ماما،مرکز ترک اعتیاد،کلینیک پوست و زیبایی،تجهیزات پزشکی،مرکز روانشناسی و غیره) نمایش داده میشود.

بعد از انتخاب یکی از گزینه ها و تکمیل پروفایل مربوطه ثبت نام تکمیل گردیده و منتظر ارسال تاییدیه از طرف مدیریت سایت می ماند،

پس از تایید اطلاعات از طرف مدیریت سایت خدمات دهنده با استفاده از کدملی و رمز عبور انتخابی خود میتواند هر زمان به پروفایل خود دسترسی داشته و آن را تکمیل و مدیریت نماید.


مزایای عضویت در سایت دکتر رزرو:


1. ثبت نام رایگان میباشد.

2. تشکیل پروفایل و معرفی مطب یا مرکز در پروفایل و اختصاص گالری جهت تصاویر مرتبط به مرکز و خدمات ارائه شده در آن

3. اعلام نوع خدمات ارائه شده و قیمت آنها در پروفایل مطب یا مرکز

4. سهولت دستیابی کاربر به اطلاعات پروفایل خدمات دهندگان (پزشکان و سایر مراکز)

5. امکان ارسال سریع و آسان درخواست از طرف کاربر به پروفایل خدمات دهندگان

6. امکان پاسخدهی سریع و آسان به خواسته کاربر در پروفایل

7. اعلام مراکز فعال در ساعات غیر اداری و تعطیل در صفحه اصلی سایت

8. دسته  بندی مراکز در گروههای همسان و نشاندادن لیست آنها در صفحه اصلی سایت جهت سهولت دسترسی و انتخاب برای کاربر